Skip links

Kurs ceramiki i rzeźby dla dorosłych Poznań

Zajęcia te polecamy młodzieży oraz dorosłym

 KURS CERAMIKI I RZEŹBY DLA PASJONATÓW

   Rozwijaj swój talent i pasję razem z nami 🙂

Warsztaty te mają na celu  nauczyć Cię tworzyć przedmioty ozdobne lub użytkowe.

Tematy zajęć realizowane są w rosnącym stopniu trudności, pozwalając uczestnikom rozwijać swoje umiejętności.

.

 • Podczas naszych zajęć będziemy  rozmawiali o rodzajach mas ceramicznych i sposobach ich wykorzystania, poznawać techniki ręcznego formowania gliny oraz  techniki zdobienia ceramiki.
 • Zagadnienia Programowe- opanujesz technologię mas ceramicznych, zapoznając się z różnymi rodzajami surowców wykorzystywanych do wyrobu ceramiki (glina, porcelit) oraz ustalenie podstawowych cech, jak: suszenie, temperatura spiekania, kurczenie gliny, przechowywanie, odzyskiwanie.
  – zapoznasz się z technologią szkliwienia, mając do czynienia z różnego rodzaju szkliwem oraz dodatków do nich,  jak również dowiesz się jak ważne jest bhp związane z pracą ze szkliwem
  – poznasz wszelkie narzędzia, które należy używać do modelowania gliny oraz techniki swobodnego modelowania (wałeczki, wygniatanie, plastry, wytłaczanie)
  – będziesz tworzyć formy gipsowe
  – opracujesz wieloelementowe formy gipsowe
  – nauczysz się podziałów

Co przynieść na pierwsze zajęcia?

dużo gliny; zestaw narzędzi do modelowania oraz fartuszki ochronne

Nasze metody

Dla nas najważniejsza jest jakość, dlatego tworzymy małe grupy, co gwarantuje indywidualny kontakt z uczestnikami. Wykładowca  udziela  fachowych wskazówek uczestnikom podczas pracy, tak, aby maksymalnie wspierać jego rozwój. Nasi wykładowcy pracują z uczestnikami z pasją i poświęceniem.

 Prowadząca warsztaty

mgr Michalina Wianecka 

jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Ukończyła kierunek rzeźby, który pozwolił jej poznać wszelkie technologie ceramiczne. Realizowała projekt rzeźby w  mieście Połczynie Zdroju. Wykonuje również wiele zleceń ceramicznych, płaskorzeźb oraz rzeźb pełnowymiarowych. Nie jest jej obce toczenie na kole ceramicznym i wykonywanie naczyń I przedmiotów użytkowych. Poznane umiejętności przekaże Wam podczas warsztatów, chociażby po to, abyście mogli przekształcić swoje wizje na język wizualny. Ma też wieloletnie doświadczenie w malarstwie, rysunku i fotografii.

Prace dorosłych

Pracownia rzeźby i ceramiki

Więcej
Drag