Skip links

Nauka animacji może być satysfakcjonującym doświadczeniem z wieloma korzyściami. Jedną z ważnych korzyści jest pobudzenie kreatywności.

FILM ANIMOWANY

Kurs rysowania-projektowania-ilustrowania za pomocą tabletu graficznego i programów komputerowych łączy artystyczne pasje z nowoczesnymi technikami komputerowymi. Uczestnicy zajęć rysują, lepią, malują, projektują.

Program

Podczas zajęć uczestnicy nabędą umiejętności obsługiwania programów komputerowych,  pomocą których, będą tworzyć od prostych po bardziej złożone ilustracje, by następnie je ożywiać.
Ponad to nabędą umiejętności malowania, rysowania na tabletach graficznych, jak i manualnego na stołach animacyjnych.

Ten praktyczny kurs jest odpowiedni dla ciekawej i otwartej młodzieży, która z dużym zainteresowaniem chciałaby doskonalić się w animowaniu ilustracji.

Pracownie animacji

 Animacja to forma sztuki, w której animowana scena, postać lub sekwencja jest tworzona klatka po klatce. Można to zrobić za pomocą różnych technik, od tradycyjnych metod animacji rysunkowej po wykorzystanie nowoczesnej grafiki komputerowej i oprogramowania do modelowania 3D.

Tworzenie animacji wymaga dużej wyobraźni i kreatywnego myślenia, co może pomóc w budowaniu innowacyjnych i  ciekawych pomysłów. W nauce animacji istotne jest zrozumienie perspektywy, proporcji i światła. Jak również istotna jest precyzja i dbałości o szczegóły.  

Ważna informacja

Uczestnikom zajęć animacji udostępniamy sprzęt i programy na terenie szkoły. Jednak poza szkołą pracują oni na własnym.

Nasze metody

Dla nas najważniejsza jest jakość, dlatego tworzymy małe grupy (ok. 12 os.), co gwarantuje indywidualny kontakt z uczestnikami. Wykładowca monitoruje postępy każdego ucznia i udziela mu fachowych wskazówek, tak, aby maksymalnie wspierać jego rozwój.  Przeprowadza również korekty prac domowych.
Nasi wykładowcy pracują z uczestnikami z pasją i poświęceniem.

Pracownia tworzenia filmu animowanego

Więcej
Drag